קורות חיים

אלו קורות חייו, על קצה המזלג

ילדות

נולד בתל אביב. בגיל הגן נדד עם הוריו ואחותו הג'ינג'ית למינסוטה בארצות הברית. חזרו לתל אביב. בגיל 10 כתב שירים לעיתון 'הארץ שלנו' ו'על המשמר לילדים'. ההורים התגרשו והוא עבר (או הועבר) לקיבוץ בדרום כילד חוץ. ילד חוץ משמעותו ילד שהוריו אינם בקיבוץ. בקיבוץ של השומר הצעיר כולם גרו בבית ילדים ובלינה משותפת, קבוצה קטנה, מסדר בוקר, עבודה בכלובי החיות במשק ילדים, שוטטות בתחתונים וגופיות בלילות, ומאחר שכולם חיו כמו יתומים, החיים כילד חוץ לא היו שונים בהרבה משל הילדים המקומיים. בעיקר כשהוא היה תמיד ראש לשובבים. גם היה בונוס, אמו המאמצת היתה ספרנית הקיבוץ וכך זכה לקרוא הרבה ורק ספרים חדשים. בגיל 13 פלוס כתב למעריב לנוער, פרקי פרוזה קצרים. עבר עם כולם למוסד החינוכי, הכינוי הקיבוצי לחטיבת ביניים, למד בבית הספר האזורי שער הנגב, ובתום יום לימודים עבד בפרדס: פריסת טפטפות, קטימת ייחורים, קטיף. קצת קודם לפרוץ מלחמת יום כיפור עבר לאנגליה עם אביו. שנה ראשונה בעיר אוקספורד. מהקיבוץ לבית ספר כללי בז'קט ועניבה. שנה שנייה בלונדון.

אנטישמיות בבית ספר באנגליה

התקלות ראשונה באנטישמיות: האומלל הבית ספרי היה נער בשם דיויד. המתעלל הראשי היה נער בלונדיני בשם ג'ון. דורון שהגיע מישראל לכד את עיני המתעלל בעל התווים האריים. עברו בדיוק יומיים של ניסיונות התעמרות עד שהקיבוצניק השרירי (אז, החלק הזה נעלם) פירק את ג'ון הארי במכות. דורון סולק מבית הספר ליומיים אזהרה, כשחזר הפך ג'ון לנושא כליו. בשנה השניה לונדון. אז לונדון היתה עיר מנומנמת, דורון דרש ללמוד בבית ספר עירוני כללי ולא בבית הספר היהודי כמו כל הישראלים. למד לבחינות  A Levelsבמתמטיקה, מחשבים ואומנות. רישיון נהיגה בצד השמאלי בגיל 17. חברו הטוב היה בחור שחור עור מג'מייקה ושמו רופרט. בהפסקה שיחקו ברידג' ותכנתו בחדר מחשבים בשפת בייסיק קלאסי שהודפסו על כרטיסיות מנוקבות. בערבים יצאו עם כולם לשתות בפאב עם תעודות זהות מזויפות.

חזרה לקיבוץ, לבד

לקראת כיתה י"ב מאס בגשם הלונדוני, מכר את מכשיר הסטריאו שלו, רכש לעצמו כרטיס טיסה וטס לבדו לישראל לקיבוץ. לא למד את כיתה י"ב. לא עשה בגרות. בבקרים ליווה את חבריו לאוטובוס שלקח אותם לבית הספר האזורי שער הנגב ויצא בג'יפ לשדות לעבוד בגידולי השלחין, חרש, זרע, גידל אבטיחים, קטף כותנה וגרר קווי השקיה. התבגר בשדות עם השמש, האדמה ומתנדבות מהולנד.

צבא

התגייס לצבא, מסלול של בני משקים בחטיבת נח"ל, קורס מפקדים, קורס צניחה, השתתפות באליפות צה"ל בספורט צבאי, קורס קציני חי"ר, שרות בקבע כקצין, עד דרגת רס"ן. במהלך השרות שימש כמפקד כיתה בבית ספר למ"כים, מדריך בבית הספר לקצינים, מ"מ טירונים, סמ"פ, קצין מבצעים, ותפקידים שונים בחאן יונס ורפיח, כקצין חי"ר במילואים, במלחמת לבנון הראשונה, וכקצין מבצעים באוגדה במילואים, עד סיום מבצע חומת מגן.

השתחרר, חזר לקיבוץ כי הקיבוץ הציע לו חדר ודשא וחברים. בשלב זה החל לכתוב במוסף השבועי של עיתון 'על המשמר' ז"ל. העורך הראשי היה סבר פלוצקר ועורך המוסף רוביק רוזנטל.

טיול אחרי צבא במזרח

כשהגיע הזמן לטיול של אחרי צבא. על מנת להרוויח את כספי הטיול יצא מהקיבוץ לעבוד. עבד במפעלים האזוריים כמפעיל מלגזה. כשומר לילה. שכר חדר בדירה בעיר שדרות שהוא אוהב עד היום. עבד בניקיון דירות פלוס פוליש פלוס ריסוס נגד מקקים.

יצא לטיול הגדול במזרח הרחוק. כמעט מת בדלהי מתרופה שקיבל מרופא אליל, נשדד בנפאל באמצע טרק, נסע בטרמפים ביפן, נסע לבקר חבר שהפך לדוגמן – על בהונג קונג ומאז חזר בתשובה.

כשנגמר לו הכסף, התפרנס מהברחות. למשל, קונים מצלמות בהונג קונג, טסים להודו, סיקי עם טוק-טוק אוסף אותך עד שאתה בטוח שהגיע יומך, ואז מקבל כסף ואפילו טרמפ להוסטל הקרוב. הברחות דומות נעשו מיפן לקוריאה שאז היתה סגורה והבריחו אליה הכל. במעבורת ששטה מעיר הנמל שימונוסקי לסאול, הוא הבריח מחשבוני כיס ונשים קוריאניות הבריחו בננות שהיו אז במחסור. הרווח על מצלמה אחת היה בה די לכלכלתו למשך חודש בהודו (כולל מאוורר וג'וקים במקלחת). חזר למלחמת לבנון הראשונה. על ציר החוף. לאחר מכן חזר לקיבוץ. עבד בגידולי שדה וכיהן כמזכיר חטיבה צעירה.

אוניברסיטה

התקבל לאוניברסיטת תל אביב למרות שלא היתה לו תעודת בגרות, אבל במעמד הנחות ביותר שהיה אז: כסטודנט על תנאי. התנאי להשלים תעודת בגרות. ניגש לבחינות בגרות אקסטרניות. עבר אותן בהצלחה והתקבל ישירות ללימודי משפטים. למד ובמקביל התפרנס מעבודות גינון, צביעת בתים, משלוח טלקס (היה אז דבר כזה) וכפקיד לילה בבית מלון של זונות בפינת אלנבי-הירקון.

קריירה בעריכת דין

התמחה אצל שר המשפטים לשעבר, חיים צדוק ז"ל במשרד צדוק, שטריקס ושות'. פרש, פתח משרד עורכי דין עם חברים לאוניברסיטה, שנער, שחור, וייסברגר ושות'. חבר לשכת עורכי הדין מאז נובמבר 1989. מומחה לדיני תאגידים, משפט מסחרי, מיסוי, מימון ושוק ההון. עסק בייעוץ לחברות, לבעלי שליטה ולדירקטוריונים של חברות ציבוריות וגופים פיננסיים בארץ ומחו"ל, מימון, וגם ייצוג משפטי וליטיגציה בפני ערכאות שונות לרבות בית המשפט העליון. שימש כבורר בבוררויות מסחריות ועסקיות, לרבות בין חברות זרות ומקומיות, חברה ממשלתית לחברות נוספות ועוד. המשרד צמח בקצב מהיר, התקבל כנציג הישראלי בארגון בינלאומי Interlex Group, ובהמשך התמזג עם משרד נוסף. בשנת 2009 פרש מעיסוק פעיל בעריכת דין, ועבר לנהל עסקים עצמאיים, בעיקר בחו"ל.

ניסיון עסקי

כיהן כיו"ר של חברת חיתום, כדירקטור בחברות ציבוריות, יזם וניהל עסקים במקומות שונים בעולם, לרבות פרוייקטי נדל"ן במרכז אסיה, בתקופה של צניחת שווקים, תנאי אינפלציה קשים, מערכת בנקאות מיושנת, מאבק מול בירוקרטיה מושחתת, תרבות עסקית בלתי מובנת, איומים על חייו, ועוד אירועים  שרק נשמעים כמו סיפורי אלף לילה. כיום עיקר זמנו מוקדש לכתיבה, אך במקביל מכהן בדירקטוריונים ומלווה, עסקית ומשפטית, מעט משקיעים אותם יש לו עניין ללוות.

משפחה

נשוי ואב לשתי בנות, ולאחרונה סבא לשתי נכדות מהממות. *ומי שמתעניין ביותר, יש יותר בוויקיפדיה >>

פעם הוא היה ילד:

פעם, הוא היה חייל:

חזרה לראש העמוד >>